Novinka 2023 - fotovoltaické panely Longi 500Wp

Pro rok 2023 budeme instalovat i nový typ fotovoltaických panelů Longi LR5 -66HIH 500Wp, které umožní zvýšit celkový výkon i na menších střechách. Záruka 12 let na fotovoltaický modul a 25 let na výkon 85%. Účinnost panelů 21,5%.

Nový e-shop s komponenty pro fotovoltaické elektrárny

Spouštíme velkoobchodní prodej pro koncové uživatele i menší instalační firmy a to zejména s komponenty Solax. Pro rok 2023 se nám podařilo zajistit pravidelné dodávky komponentů od autorizovaného distributora Solax Power. Zároveň poskytujeme technickou podporu pro začínající instalační firmy pro technologii Solax Power. V průběhu ledna doplníme do nabídky i cenově dostupné konstrukce pro instalaci FV panelů. V případě většího odběru poskytujeme množstevní slevy.

11. výzva - Obnovitelné zdroje energie ve veřejných budovách

Cílem výzvy je zvýšení využití obnovitelných zdrojů energie jak ve veřejných budovách, tak v konečné spotřebě energie ve veřejné infrastruktuře.Příjemci podpory: Kraje, Obce, Státní podniky, Organizační složky státu Dobrovolné svazky obcí, Veřejnoprávní instituce, Příspěvkové organizace, Veřejné výzkumné instituce ,Vysoké školy, školy a školská zařízení ,Nadace, nadační fondy a obecně prospěšné společnosti ,Církve a náboženské společnosti ,Městské části hl. města Prahy (pouze na projekty realizované mimo území HMP) ,Obchodní společnosti vlastněné ze 100 % veřejným subjektem

Modernizační fond - dotace pro firmy a obce

Z Modernizačního fondu poskytne Evropská unie českým veřejným i soukromým subjektům na přechod k zelené energii do roku 2030 zhruba 300 miliard korun. Významná část investic půjde na nové solární elektrárny, modernizaci současných energetických provozů a další energeticky úsporná opatření. Již v loňském roce bylo z Modernizačního fondu rozděleno 4,5 miliard korun. Díky tomu vznikne na 200 nových fotovoltaik o výkonu 622,4 MWp, které pokryjí ročně energii pro 370 tisíc domácností. Dalších 11 miliard korun na podporu solárních zdrojů je připraveno na rok 2022. >>

Plošiny Leguan

O svůj majetek se nemusíte bát. Jednak jsme pojištěni u pojišťovny Allianz na odpovědnost za škody a vady na díle s pojistnou částkou 20 milionů Kč. Zároveň u složitějších instalací používáme plošiny Leguan do všech terénních podmínek a do větších sklonů podkladu.

Novela energetického zákona - energetická společenství

Přelomovým okamžikem pro českou energetiku a energetickou soběstačnost obcí, firem i domácností je novela energetického zákona, kterou předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Obchodníci s elektřinou do ní však prolobovali kličku, aby mohli trestat zákazníky za sdílení elektřiny. Návrh počítá s otevřením možnosti zakládat energetická společenství a sdílet mezi domácnostmi, obcemi či malými firmami lokální čistou elektřinu. Praxe, kterou na západ od nás už znají pár let a Slovensko ji zavedlo 1. října tohoto roku. Do návrhu novely se bohužel dostalo i ustanovení, které by umožnilo obchodníkům s elektřinou zvednout skokově cenu dodávané elektřiny lidem, kteří se zapojí do energetického společenství. To je nutné změnit v rámci meziresortního připomínkování.

Úvěry pro podnikatele v Praze

Zvýhodněné úvěry programu ENERG napomáhají malým, středním i velkým podnikatelům financovat projekty zaměřené na úsporu energie. Produkt je doplňkem k programu Úspory energie a je zaměřen pouze na projekty realizované na území hlavního města Prahy. Rádi Vám se žádostí pomůžeme, napište nám na info@energie-solar.cz

Od ledna 2023 instalujeme také FVE od výrobce Energizer

Kdo by ho neznal? Více než baterie je Mr. Energizer tváří světově uznávané značky. Znamená výkon a dlouhou životnost. Prochází světem s velkou energií, zpochybňuje věci a iniciuje zlepšení. Energizer Solar nabízí kompletní fotovoltaický ekosystém a uvádí do České republiky, na Slovensko a do dalších 27 evropských zemích modulární vysokonapěťový úložný systém Powerstack a 3fázový střídač Force HT.Energizer Powerstack je k dispozici ve 2 variantách: s kapacitou bateriového modulu 2,9 kWh a kapacitou 4,03 kWh. Celkově s variantou 4,03 kWh získáte maximální kapacitu úložiště 28,21 kWh. Varianta 2,9 kWh má větší nabíjecí a vybíjecí výkon. Úložiště energie 11,6 kWh s Powerstack 2.9 je obzvláště zajímavé.

Neváhejte a nechte si zpracovat návrh řešení fotovoltaiky co nejdříve

Komponentů a zejména baterií je na trhu setrvalý nedostatek a očekává se, že se situace v příštím roce nezmění. Naše společnost má rezervováno u dodavatelů pro rok 2023 30 fotovoltaických sestav měsíčně včetně baterií (10kW střídač + 12 kWh baterie). Neváhejte proto se svými objednávkami.

Instalujeme "mercedes" mezi technologiemi - Victron

Nechte si navrhnout a instalovat sofistikované řešení na míru. Kontaktujte nás na victron@energie-solar.cz

%d bloggers like this: