Stavím podle zásad solární asociace
Search
Close this search box.

Nové dotace pro podnikatele na instalaci fotovoltaiky

Od března 2024 bude možno žádat o dotace na instalaci fotovoltaické elektrárny na podnikatelských objektech. Zařídíme pro Vás maximální využití dotací při realizaci Vašich plánů, naši pracovníci a technici Vám odborně poradí a poskytnout potřebné informace.

Nové dotační podmínky NZU

Od 15.4. 2024 se mění podmínky pro poskytování dotací v rámci programu Nová zelená úsporám. Zařídíme pro Vás maximální využití dotací při realizaci Vašich plánů, naši pracovníci Vám odborně poradí a poskytnout potřebné informace.

Baterie Solax v zimním období

Kliknutím na obrázek získáte více informací

Refsite - ověřené reference

Víte co je skvělé? Naše společnost se stala jednou z nejlepších instalatérských a servisních firem v celé České republice!

Předpověď výroby FVE dle polohy Vašeho domu

S dovolením Vám přináším profesionální přístup k vašemu požadavku. S radostí Vás informuji, že Vám mohu nabídnout předpověď výroby fotovoltaické energie, která je založena na aktuálním počasí potřebné oblasti. Ke zjištění přesných informací o produkci FVE Vám stačí pouze kliknout na přiložený obrázek. S naší pomocí získáte úplný přehled o výkonu Vašich panelů a budete moci přizpůsobit svou spotřebu energie podle aktuální situace. Tento efektivní systém Vám pomůže maximalizovat využití Vašich panelů a současně ušetřit na nákladech za elektřinu. Jednou z našich priorit je spokojenost našich zákazníků s poskytovanými službami.

Mapa instalací naší společnosti

Nyní máte možnost najít v mapě instalace FVE s technologií Solax. Stačí kliknout na obrázek střídače.

Poskytujeme servis i na střídače Deye

S velkou radostí sdělujeme, že naši technici úspěšně dokončili certifikační školení na servis stříkačů Deye. Tímto opatřením jsme schopni zajistit prvotřídní a profesionální servisní služby této technologie. Pevně věříme, že naše zkušenosti a specializace nám umožní nabídnout vysokou úroveň kvality v této oblasti. Pro případ zájmu o naše služby nás kontaktujte prostřednictvím emailové adresy deye@energie-solar.cz. S nadšením se Vám budeme věnovat a poskytneme Vám potřebnou podporu.

Bezpečnostní odpínání fotovoltaických panelů povinné o roku 2025 i pro instalace do 20 kWp

Bezpečnostní odpínání fotovoltaických panelů je v současnosti povinné od výkonu FVE 20 kWp. Od roku 2025 bude povinné dle posledních informací pro všechny instalace. Slouží k odpojení panelů v případě zásahu hasičů. My tuto technologii instalujeme již nyní.

Už od května nová dotace na solární ohřev teplé vody ve výši 90 000 Kč.

2. května 2023 Státní fond životního prostředí SFŽP uveřejnil přesnou textaci dotací na solární ohřev teplé vody. Jedná se o jednoduchou a levnou instalaci s maximální úsporou elektrické energie. Nic nedoplácíte a dotaci vyřídíme za Vás. Dotaci dostanete předem na svůj účet!!!

Bytové domy - jak na to?

Unie komunitní energetiky, které je naše společnost členem uveřejnila manuál "Jak na společnou fotovoltaiku u bytových domů". Naleznete zde praktické informace pro vaše rozhodování o investici do obnovitelných zdrojů na Vašem bytovém domě. Pokud byste měli zájem o konkrétní informace technického řešení, neváhejte se na nás obrátiti, rádi Vám poskytneme bezplatnou konzultaci.

Nová výzva kotlíkových dotací zejména pro seniory a domácnosti pobírající příspěvek na bydlení

MŽP a SFŽP ČR vyhlásily novou výzvu kotlíkových dotací Výzva s alokací 1,7 miliardy korun pokryje zhruba 15 tisíc výměn pro ty nejzranitelnější domácnosti – zejména seniory a domácnosti pobírající příspěvek na bydlení. Zájemci mimo tuto skupinu mohou využít dotace na výměnu zdrojů z Nové zelené úsporám, která od září nově nabídne i příspěvek na výměnu starých plynových kotlů za tepelná čerpadla. Od září 2024 začne ze zákona platit zákaz vytápění starými kotli na uhlí nebo dřevo, které nedosahují alespoň 3. emisní třídy. Ministerstvo životního prostředí poskytuje na jejich výměnu dotace již od roku 2015 a díky velmi úspěšnému programu kotlíkových dotací už bylo vyměněno přes 103 tisíc kotlů a vyplaceno přes 11 miliard korun. V současné době je hrubým odhadem třeba vyměnit ještě 150 tisíc neekologických kotlů.

Novinka 2023 - fotovoltaické panely Longi 500Wp

Pro rok 2023 budeme instalovat i nový typ fotovoltaických panelů Longi LR5 -66HIH 500Wp, které umožní zvýšit celkový výkon i na menších střechách. Záruka 12 let na fotovoltaický modul a 25 let na výkon 85%. Účinnost panelů 21,5%.

Plošiny Leguan

Nezbytné pro zajištění bezpečnosti Vašeho majetku jsou naše opatření. Společnost je pojištěna u renomované pojišťovny Allianz za škody a vady v hodnotě až 20 milionů Kč. Při instalacích složitějšího charakteru využíváme bezpečné plošiny Leguan, které jsou vhodné pro všechny terénní podmínky a pro instalace větších sklonů podkladu. Vaše spokojenost a bezpečí mají pro nás nejvyšší prioritu, a proto jsme přijali opatření, která zajistí bezproblémový průběh našich prací a ochranu Vašeho majetku.

Novela energetického zákona - energetická společenství

Přelomovým okamžikem pro českou energetiku a energetickou soběstačnost obcí, firem i domácností je novela energetického zákona, kterou předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Obchodníci s elektřinou do ní však prolobovali kličku, aby mohli trestat zákazníky za sdílení elektřiny. Návrh počítá s otevřením možnosti zakládat energetická společenství a sdílet mezi domácnostmi, obcemi či malými firmami lokální čistou elektřinu. Praxe, kterou na západ od nás už znají pár let a Slovensko ji zavedlo 1. října tohoto roku.

Úvěry pro podnikatele v Praze

Zvýhodněné úvěry programu ENERG napomáhají malým, středním i velkým podnikatelům financovat projekty zaměřené na úsporu energie. Produkt je doplňkem k programu Úspory energie a je zaměřen pouze na projekty realizované na území hlavního města Prahy. Rádi Vám se žádostí pomůžeme, napište nám na info@energie-solar.cz