Stavím podle zásad solární asociace
Search
Close this search box.

Ohřívejte teplou vodu ze slunce zadarmo!

Využijte dotaci až 90 000 Kč

Víte, že naším systémem ohřevu teplé vody Vám slunce vyrobí zadarmo přibližně 8 360 litrů teplé vody ročně?

Slunce je v lidském měřítku nevyčerpatelným zdrojem energie. Vyrobená energie z fotovoltaické soustavy může u běžné domácnosti nahradit 20 – 50 % potřeby tepla na vytápění nebo 50 – 70 % tepla na ohřev teplé vody. Současná technická zařízení na využití sluneční energie jsou bezobslužná a velmi jednoduchá. Garantovaná životnost je obvykle 20 – 25 let, přičemž zařízení mnohdy zůstane funkční i déle. Dnešní fotovoltaická zařízení na ohřev teplé vody mají nejrychlejší návratost, neboť při použití správného regulátoru/invertoru využijete současný bojler a tím výrazně zkrátíte návratnost vložených prostředků. 

Jste-li ve starobním důchodu,  invalidním důchodu 3. stupně, příjemce příspěvku na bydlení,nebo příspěvku na dítě

 stát vám vyplatí dotaci na ohřev vody 90 000 Kč předem, vy zaplatíte pouze 1 Kč

Vyplňte formulář níže, nebo nám zavolejte, vše ostatní vyřídíme za Vás.
 
info@energie-solar.cz
kontakt: 725 052 343
 
 

Dotace NZÚ Light

určeno pro vlastníky RD ve starobním důchodu, invalidním důchodu 3. stupně nebo příjemce příspěvku na bydlení
od 1 Kč
  • Fotovoltaické panely o výkonu 2,5 až 3 kWp
  • MPPT regulátor se střídačem české výroby
  • Roční úspora až 10 000 Kč
  • Možno kombinovat s plynovým bojlerem
  • Dotaci obdržíte předem na svůj účet
  • Dotaci za vás kompletně vyřídíme
Oblíbené

Dotace NZÚ

určeno pro všechny vlastníky RD po 2 letech od kolaudace
od 45 000 Kč
  • Fotovoltaické panely o výkonu 2,5 až 3 kWp
  • MPPT regulátor se střídačem české výroby
  • Roční úspora až 10 000 Kč
  • Možno kombinovat s plynovým bojlerem
  • Dotaci za Vás kompletně zařídíme

Speciální MPPT regulátor s AC střídačem (invertorem) pro fotovoltaický ohřev vody s vysokou účinností (až 99 %), který nepotřebuje ke svému provozu externí napájení. Regulátor splňuje podmínky dotace Nová zelená úsporám v kategorii C.2 bez SVT kódu, kódy se přidělují pouze pro kategorii C.3

Mikroprocesorové řízení s pokročilými algoritmy a sofistikovaným rozpoznáváním parametrů FVS včetně vícefázové MPPT regulace odstraňují všechny nedostatky analogových PWM nebo zastaralých DC regulátorů. Propracovaná koncepce řízení zvyšuje množství využité energie proti jiným technologiím až o 35 %.

Vyplnění a odeslání formuláře je nezávazné
Vyplňte úplnou adresu - Ulice, č.p., PSČ, Obec
Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete, informace slouží pouze pro základní posouzení možnosti instalace.

Příprava teplé užitkové vody (TUV) se podílí až ze 60 % na celkové roční spotřebě energie u běžné domácnosti. Vyplatí se proto soustředit na úsporu energie u dominantní spotřeby a nikoliv na nerovnoměrnou spotřebu od ostatních spotřebičů s výrazně rychlejším zastaráváním, které se zároveň vyvíjejí stále úspornější.

Fotovoltaický ohřev vody uspoří až 75 % nákladů na elektrickou energii na ohřev vody běžné čtyř členné domácnosti. Zálohy na elektrickou energii zpravidla poklesnou nejméně na polovinu, ale běžně až na jednu třetinu.

FVE vyrobí z 1 m2 fotovoltaického panelu až 1100 kWh za rok. Běžná soustava o 5 panelech po 500 Wp vyrobí víc jak 20 000 kWh za rok. Velmi ale záleží na orientaci (umístění) panelů. Nejvhodnější je jižní strana (největší a nejdelší intenzita slunečního svitu), dobrou roční bilanci poskytuje i jihozápadní orientace. Západní orientace poskytuje plný výkon od května do září. Instalace na východně, severovýchodně nebo dokonce severně orientovaném sklonu střechy se nevyplácí.

Ostrovní fotovoltaický ohřev vody je velmi jednoduchá soustava. Je nutné nainstalovat 8 ks panelů na střechu, svést dva dráty stejnosměrného vedení k regulátoru, regulátor umístit do místnosti s bojlerem a na AC výstup regulátoru připojit běžný bojler.

Na bojleru není potřeba provádět žádné úpravy a zákazník tak neztratí záruku poskytovanou výrobcem bojleru. Pro servisní a údržbové práce na FVS je dobré nainstalovat mezi FV panely a regulátor pojistkový odpojovač. Pro systémy ohřevu vody závislé jen na elektrické energii ve pro celoroční provoz vhodné regulátor doplnit přepínačem HDO, který zajistí dohřádí vody v přeferovaných časech, pokud přes den nedojde k ohřevu vody solární energií.

Ano, všechny použité komponenty jsou schváleny i pro dotační podporu v programu Nová Zelená Úsporám a Nová zelená úsporám Light.

K tomu, aby jste mohli čerpat dotace je nutné, aby celý systém instalovala odborná firma dle zákona.

Na soustavy s výkonem do 50 kWp od začátku roku 2023 není potřeba získat stavební povolení. 

Výhoda koncepce regulátorů MPPT  je v tom, že vytváří izolovanou „ostrovní“ soustavu, která není propojená s žádnou jinou napájecí soustavou, tedy ani se soustavou distributora elektrické energie připojenou na domovní rozvod.

Uvedení do provozu se tak obejde bez složité administrativy, uzavření zvláštní připojovací smlouvy, nákupu čtyřkvadrantního elektroměru s úpravou na hlavním přípojném rozváděči a dalších procesních úkonů. Náklady za tyto úkony mohou dosahovat až 18 tis. Kč, které díky instalaci regulátoru ušetříte.

Na regulátor je možné připojit zátěž o příkonu nejvýše rovnou výkonu regulátoru (např. 3 kW), jinak bude regulátor padat do poruchy pro přetížení. Musí platit P(regulátoru) > P(zátěž).

Teoreticky ano, ale praktické využití bude velmi malé, protože topit potřebujeme v době, kdy je sluneční aktivita velmi slabá.

Pokud je jasný sluneční svit, největší výkon poskytují panely v poledním čase. Za takové situace však rychle dojde k rozepnutí termostatů, protože se k získané energii přidají ještě pasivní zisky od oken a prohřátých zdí. Proto je vhodnější energii vždy akumulovat v zařízení jako je bojler, akumulační kamna, apod., aby se uložila veškerá energie, kterou dokáží panely v průběhu dne vyrobit. V takovém případě dojde k maximální úspoře nákladů na externě nakupované energii a k rychlé návratnosti provedené investice.

Ano, regulátory MPPT je možné připojit i na starší bojler, u kterého je investice z nákupu již zcela spotřebovaná a výrazně tím ušetřit na pořizovacích nákladech.

Pokud máte hodně starý bojler a nejste si jisti zda v plášti není pokročilá eroze, není vhodné ohřívat bojler z nízké teploty na maximální bez průběžného odpouštění vody, neboť často bývá zarostlý přetlakový ventil a zvýšený tlak může urychlit stárnutí bojleru. Vždy proto prověřte funkci přetlakového ventilu, nebo preventivně vyměňte ventil za nový. Mnoho uživatelů také vyřešilo problém odstraněním zpětné klapky ze zpětného ventilu (pravděpodobnost vypuštění obsahu teplé vody nedostatečným tlakem ve vodovodním rozvodu je velmi malá).

Nejvhodnější bojler pro fotovoltaický ohřev vody je bojler se suchou spirálou např. OKCE nebo OKHE v objemu od 120 l do 160 l výrobce DZ Dražice.

Regulátory MPPT jsou optimalizované i pro využití malého množství energie vyrobené za rozbřesku nebo soumraku, za deště nebo husté oblačnosti nebo v zimě.

V zimě se sice získá výrazně menší množství enenrgie, ale i malé množství energie doplní teplo, která se z bojleru vyvětrá vlivem tepelných ztrát z nedostatečné izolace. I tato energie by se jinak musela nakoupit od distributora. Za 24 hodin vlivem tepelných ztrát poklesne teplota v bojleru až o 10 °C i bez odběru teplé vody. Zimní provoz tyto tepelné ztráty plně pokryje a při slunečném počasí bezpečně dohřeje bojler na požadovanou teplotu. Samovolné ochlazování nastává i v letních měsících a bojlery připojené pouze na distribuční síť proto “topí” do okolí za drahou energii po celý rok.

Nemáte čas na vyplňování formulářů?

Zavolejte nám! Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy.

Volejte v pracovní dny od 9:00 do 16:00​ na telefonní číslo 737 237 197